תרופות למניעת הפרשת חומצה בקיבה לא עוזרות לאסטמה קשה לטיפול.

בשבועות האחרונים עם פרוץ סופות החול במדבר אני חווה החמרה באסטמה של רבים מהמטופלים שלי שמחלת האסטמה שלהם לרוב שקטה, ולא דורשת טיפול כלל, או, נמצאים תחת טיפול מונע בסטרואידים בשאיפה.
הוונטולין והבריקלין זרמו כמיים יחד עם סטרואידים פומיים וסטרואידים בשאיפה. השנה חווינו המון סופות חול בזו אחר זו. השמיים מאפירים או משחירים, הנשימה קשה מחוץ [...]

ויאגרה לנשים – תרופה ישנה – מחלה חדשה?

ויאגרה (SILANDEFIL)  - התרופה הראשונה שהצליחה לעשות את זה. לטפל באופן נוח פשוט ודיסקרטי באין אונות גברית. המון אושר להרבה גברים (ונשים). המון אושר ובעיקר עושר לחברת פייזר. חברת התרופות פייזר הפכה לחברת התרופות הגדולה בעולם בזכות הגלולה הכחולה הקטנה.
מסתבר שמכרה הזהב הכחול שהמציאו בפייזר לא מספיק בכדי לחיות בעושר ועושר עד עצם היום הזה. [...]

חזרה ממסע

אני בשלבי נחיתה ממסע ארוך, חוזר אל המטופלים, משקה קצת, מדשן, מטפח את הגן.
מסיבה זו אין עדכונים בבלוג. אני מקווה לחזור לכתיבה מלאה בשבוע הבא.
תודה על הסבלנות.

אח אמריקה…

כמה פוסטים שמשכו את העין
1. סיפור של רופא בחדר המיון, על חולה שתבע את בית החולים על שהרשה לו לחתום על שחרור "בניגוד לעצה רפואית". מתחיל מצחיק, נגמר בבכי.
2. בדיקה גנטית חדשה שיכולה לגלות מוקדם את הסיכוי לחלות בסרטן הערמונית בעתיד הלא נודע. הפוסט מדגים ובהצלחה בעיני את הקושי הגדול בהתמודדות עם המחלה הזו סרטן [...]

סיכומי מאמרים שבוע שעבר

  הייתי עסוק מאוד בשבוע שעבר. אני מלמד סטודנטית לרפואה והעניין דורש ממני לא מעט השקעה ומחשבה. סיכום הניו אנגלנד והמאמר החשוב מהלנסט של השבוע שעבר – כאן.
ניו אנגלנד 24/01

סטנטים מצופי תרופה מול CABG במחלה תלת כלית. המחקר בדק חולים עם מחלה רב כלית שקיבלו סטנטים מצופי תרופה או עברו CABG במדינת ניו יורק בין [...]

חיסון כנגד הפנאומוקוק הרשע בזיל הזול. עדכון חיסון 2

החיסון כנגד פנאומוקוק אושר לפני כשנה וחצי על ידי האמריקאים, ונכנס לאחרונה גם לישראל.
הפנאומוקוק עושה כשמו, דלקת ריאות, אבל גם דלקת אוזניים, אלח דם, ודלקת קרום המוח. ועוד כמה דברים. לפעמים הוא גם הורג.
היום, הודיעו בכללית ובמכבי על מתן החיסון במחיר זול.
בכללית ישלמו לקוחות המושלם 95 שקלים (במקום 1600).
במכבי ישלמו כל הלקוחות 62 שקלים.
על החיסון [...]

EZETROL לא שווה?

פרסום ראשון של מחקר שבוצע על ידי היצרן על EZETROL תרופה חדשה וסמי מבטיחה להורדת כולסטרול ששימשה בישראל כתרופת קו שלישי לאחר כישלון באיזון כולסטרול בתרופות המקובלות יותר ממשפחת הסטאטינים ולרוב בתוספת אליהם. לדעתי יש אצלי אולי שני מטופלים/מטופלות עם התרופה הזו.
התרופה אכן מורידה רמות כולסטרול, אבל, המחקר הזה, (למיטב ידיעתי טרם פורסם בכתב עת [...]

נמחק לי פוסט – ניו אנגלנד 10/01/2008

ככה זה הוורדפרס הזה? באמצע כתיבה? נמחק?
סיכמתי כאן את הניו אינגלנד האחרון.
באמת אין משהו מעניין יותר מדי לרופא הראשוני.
מחקר אחד מישראל (כבוד!!) על חוסר היעילות של סטרואידים לחולים עם שוק ספטי, עוד מאמר על חוסר היעילות של איזון קפדני של הגלוקוז שלהם.
מחקר אחד חשוב על ספורטאים מקצועיים שם שינויים באק"ג שמגיע מתוך ממצאים של 12000 [...]

BMJ – עיתון הרפואה הבריטי 12/01/08

הBMJ הוא עיתון חביב על רופאים ראשוניים. מהראשונים להציע אתר אינטרנט טוב עם מאפיינים נוספים רבים מעל התוכן בכתב העת, מהראשונים להציע ולפרסם תגובות מהירות (טוקבקים לעשירים) למאמרים מחקריים, ועוד.
אחד המאפיינים החשובים של כתב העת הזה הוא בחירת מאמרים מעניינים במיוחד לרופאים ראשוניים – המסה הגדולה של חברי ארגון הרופאים האנגלי – מנויי כתב העת [...]

ויטמין D – אופנה בהתהוות או פנצאה?

בשנים הקצרות בהן אני מסתובב בעולם הרפואי עלו וירדו כמה "תרופות פלא" לכל מחלה. ויטמין שלוקחים במינון גבוה, תוסף כזה או אחר שנראה כמונע התקפי לב, משפר הרגשה, מאריך חיים, ובעצם טוב לכל דבר.
ויטמין E שניתן במינונים גבוהים למניעת התקפי לב – לא עוזר ולהפך במחקרים מסויימים מגביר את שיעור האירועים הקרדיווסקולאריים. בטה קרוטן מגביר [...]