סקס – סקר בינלאומי בקרב בני ובנות 15.

השבוע פורסם מאמר ב Archives of Pediatrics and adolescent medicine.

קבוצת חוקרים צרפתיים בראשות גודו, (שם נפלא לחוקר ראשי), אספו מידע מכמעט 34000 בני נוער בגיל 15 מ 24 מדינות שונות. בין השאלות נשאלו בני הנוער על קיום יחסי מין ושימוש באמצעי מניעה.

באנגליה למשל (בה שיעור הדיווח על קיום יחסי מין היה הגבוה ביותר) 35% מהבנות, 39% מהבנים דיווחו על קיום יחסי מין לפחות פעם אחת. לתוצאות הסקר במדינות השונות

בישראל 31% מהבנים דיווחו על קיום יחסי מין, 8.2% מהבנות. המגבלה של דיווח עצמי על קיום יחסי מין ברורה. לפעמים (בנים?) נוטים להתפאר בשלל מעללים מיניים. פעמים אחרות (בנות?) לא מספרות מחשש שהשאלונים יתגלו, גינוי חברתי וכדומה. אם התוצאות מהימנות, עם מי קיימו הבנים בני ה 15 יחסי מין?  אולי עם בנות בלונדון?

החדשות הטובות – טמונות בשאלה בנוגע לשימוש באמצעי מניעה. 82% דיווחו על שימוש בקונדומים או בגלולות למניעת הריון, 58% קונדומים בלבד, 8.4% גלולות בלבד, 15.7% גלולות וקונדומים גם יחד. התוצאות האלו די מרשימות ומהוות עדות לידע ולאחריות של בני הנוער. 42% שלא השתמשו באמצעי מניעה חוסם – כמו קונדום נמצאים בסיכון להדבקות במחלת מין וכאן ברור שיש להמשיך ולהעמיק ידע בנושא אמצעי מניעה זה, כמו גם להגביר נגישות לאמצעי המניעה. בישראל 74% מבני הנוער דיווחו על שימוש בקונדום כאמצעי מניעה וזה ממש ממש משמח.

אם 30% מבני הנוער בני ה 15 באנגליה מקיימים יחסי מין, האם הגיוני לאפשר חלוקת קונדומים חינם בבית הספר? האם לפחות להציב קונדומטים במקומות אסטרטגיים? מה אנחנו יכולים לעשות כדי להגביר את השימוש האחראי באמצעי מניעה למניעת תחלואה בקרב בני הנוער?

כדאי לזכור שהנתונים נאספו בשנת 2002 ולכן ייתכן שהיום המספרים שונים.

כל האמור כאן אינו משמש יעוץ רפואי אלא דעה אישית של כותב הבלוג שיכולה להשתנות מחר לפי מאמרים חדשים. כל החלטה רפואית צריכה להיעשות יחד עם הרופא המטפל, לפי מצבו האישי של המטופל ובטח שלא על פי רשימה מהקצה הדרומי של האינטרנט.

הוספת תגובה

הדוא"ל שלך לעולם לא יפורסם או יינתן. שדות חובה מסומנים ב *

*

*