נזלת כרונית ושטיפות בלחץ נמוך – סיפור הצלחה?

מזה זמן מה שאני ממליץ למטופלים שלי על שטיפות מי מלח בלחץ גבוה (באמצעות ספריי) לטיפול בנזלת כרונית או חריפה. חלק מהסובלים מנזלת כרונית סובלים מנזלת על רקע אלרגי. להם טיפול נוגד אלרגיה באנטי היסטמינים או ספריי סטרואידאלי מספקים הקלה משמעותית. קבוצה נוספת היא קבוצת הסובלים מנזלת ווזומוטורית. נזלת שנובעת מגודש כלי דם מסיבה בלתי ידועה. לנזלת זו אין פתרון טוב ויעיל.

לאחרונה נחשפה שיטה חדשה ישנה לטיפול בנזלת כרונית בתכנית של אופרה וינפרי. שטיפת אף באמצעות מי מלח בלחץ נמוך. כמו כל דבר שאופרה ממליצה עליו באמריקה המוצר שנקרא Nettie Pot מזכיר מנורת שמן מאלף לילה ולילה. לתוכה מכניסים מים, מוסיפים קצת מלח ושוטפים.

ויש גם וידאו הדרכה.

ומה עם קצת evidence אתם שואלים? מחקר מעניין השווה בין ספריי מי מלח בלחץ (ההמלצה הקודמת שלי) לבין ה nettie pot והראה ייתרון ברור לשטיפה בכמות גדולה בלחץ נמוך. קצת מגעיל אבל די יעיל.

עכשיו – נשאר לבדוק את הטיפול בשיטה המתקדמת של מגבת מעל הראש וסיר מהביל מתחת. אני אקרא לזה Edim Pot. סטארט אפ מטורף.

כל האמור כאן אינו משמש יעוץ רפואי אלא דעה אישית של כותב הבלוג שיכולה להשתנות מחר לפי מאמרים חדשים. כל החלטה רפואית צריכה להיעשות יחד עם הרופא המטפל, לפי מצבו האישי של המטופל ובטח שלא על פי רשימה מהקצה הדרומי של האינטרנט.

תגובות

  1. חיים כתבה:

    בוויקיפדיה השיטה הזו כבר מוכרת מזמן, בשם ג'אלה נטי:

  2. שוקי כתבה:

    ה-Netti pot או פשוט "נטי" הוא המצאה הודית ומקובל מאד בשימוש של יוגיסטים. לי יש אחד כזה הרבה שנים, ומניסיוני הוא באמת מוכיח את עצמו יותר מספריי. לא רק לטיפול בנזלת וסינוסיטיס אלא גם למניעת מיגרנות כשהן קשורות בהם. כתבתי על זה כאן
    http://www.migrena101.com/?p=36

    עוד שיטה, שלמדתי מהרופא הסיני שלי, נראית פשוטה עד כדי גיחוך אבל מפתיעה ביעילותה: שתי כוסות מים פושרים או חמימים על הבוקר, על קיבה ריקה. זה עובד לא רק על האף אלא כנראה על כל הריריות.

הוספת תגובה

הדוא"ל שלך לעולם לא יפורסם או יינתן. שדות חובה מסומנים ב *

*

*