אח אמריקה…

כמה פוסטים שמשכו את העין

1. סיפור של רופא בחדר המיון, על חולה שתבע את בית החולים על שהרשה לו לחתום על שחרור "בניגוד לעצה רפואית". מתחיל מצחיק, נגמר בבכי.

2. בדיקה גנטית חדשה שיכולה לגלות מוקדם את הסיכוי לחלות בסרטן הערמונית בעתיד הלא נודע. הפוסט מדגים ובהצלחה בעיני את הקושי הגדול בהתמודדות עם המחלה הזו סרטן הערמונית. אנחנו יודעים היום לגלות אותה בצורה טובה ומוקדם, אבל לא ברור בכלל כמה אנחנו עוזרים עם הטיפול. אני מתמודד כל יום עם השאלה הזו – האם להמליץ למטופלי לבצע בדיקה לגילוי מוקדם של הסרטן המעצבן הזה?

3. ולסיום – דברי חכמה של משווק בכיר בחברת תרופות :

"Our goal is 50 or more scripts per week for each territory…If you are not achieving this goal, ask yourself if those doctors that you have such great relationships with are being fair to you. Hold them accountable for all of the time, samples, lunches, dinners, programs, and past preceptorships that you have provided or paid for and get the business!! You can do it!"

כל האמור כאן אינו משמש יעוץ רפואי אלא דעה אישית של כותב הבלוג שיכולה להשתנות מחר לפי מאמרים חדשים. כל החלטה רפואית צריכה להיעשות יחד עם הרופא המטפל, לפי מצבו האישי של המטופל ובטח שלא על פי רשימה מהקצה הדרומי של האינטרנט.

תגובות

 1. דרומי כתבה:

  אני מתלבט מה יותר גרוע – הסיפור הראשון או השלישי.
  בקרוב בבית החולים הקרוב למקום מגוריכם.

 2. יוסי כתבה:

  לגבי התביעה, אני לא כ"כ בטוח שהיא מופרכת, כי לא נאמר שם כמה זמן הבן אדם שהה במיון. אם, כמו שאנחנו מכירים את המיונים, אפשר להוכיח שרופאי המיון התעצלו והתעכבו שלא לצורך בביצוע האבחנה, אז נראה לי שיש לי בסיס לתביעה.

  מי שעובד ברפואת חירום צריך לעבוד בקצב של חירום, ומי שלא עושה כן מתרשל.

 3. דניאל כתבה:

  אני עם דרומי. אנחנו לגמרי בדרך.

הוספת תגובה

הדוא"ל שלך לעולם לא יפורסם או יינתן. שדות חובה מסומנים ב *

*

*