אז למה בעצם עוד בלוג? (ושאלות נפוצות אחרות)

אל : הקוראים הנכבדים

מאת : אסי (אני ואנוכי).

שאלה : למה עוד בלוג?

התשובה : הבלוג האישי שלי באתר רשימות הוא מקום נהדר לכתוב דברים אישיים, ליד הרפואה, אבל לא לכתוב על רפואה. המסע שלי בבליגה היה מוצלח עד כה, אבל הרגשתי שרשימות על מאמרים רפואיים שאני קורא, על הנחיות רפואה מונעת ושאר דברים דומים לא מתאימות שם. כשניסיתי הרשימות הללו לא יצרו עניין רב, או דיון מפרה ולעיתים, כך הרגשתי, הובילו להתרחקות ממטרות הבלוג שם. כתיבה אישית על הרופא ולא על רפואה, שינוי חברתי, פוליטיקה, רגשות, אבהות ושאר ירקות. מצד שני, אני קורא וכותב הרבה על רפואה. לומד משהו חדש כל יום, ומרגיש רצון לדון על רפואה עם קוראים. הבלוגוספרה הישראלית חסרה בעיני כתיבה על רפואה מנקודת מבטם של רופאים ישראלים. אני מקווה להניע תהליך שיעודד עוד אחוקים ואחיות למקצוע לכתוב על רפואה. מעבר להכל, אני רוצה לשחק קצת עם וורדפרס.

שאלה : למי מיועד הבלוג?

תשובה : כאן אכתוב בעיקר לאנשי רפואה, אבל אשתדל מאוד לכתוב בצורה בהירה ככל האפשר שתאפשר דיון רחב עם קורא מתעניין שאינו רופאה / אח / וכדומה.

שאלה : על מה תכתוב?

תשובה : על המסע שלי ברפואה. מה קראתי, מה למדתי, מה אני חושב על זה, וכמה אני אוהב את זה. קצת על אינטרנט, קצת על מידענות רפואית, קצת.

שאלה : פעם בכמה זמן תכתוב?

תשובה : לא יודע. אנסה פעם בשבוע לפחות, אבל אולי פחות (וכנראה יותר).

שאלה : איפה יש לך זמן בשביל זה?

תשובה : אין לי, ובכל זאת… נראה לי חשוב.

שאלה : למה נראה לך שזה מעניין מישהו?

תשובה : לא יודע. זה מעניין אותי. אם לא מעניין אותך, יש למעלה, בצד ימין של החלון סימן קטן בצורת איקס. מותר ללחוץ עליו. לא חייבים.

שאלה : מה מדיניות התגובות באתר?

תשובה : תגובות יתקבלו בברכה רבה, הכוונה היא ליצור דיון מפרה שיקדם את העשייה הרפואית שלי, למען המטופלים. מאידך, תגובות פוגעניות, מרושעות, טרוליליות, גסות, ימחקו.

שאלה : יש הגבלת אחריות?

תשובה : כן. אין לראות בשום אופן את הכתוב כאן כהמלצה רפואית. המלצה שיכולה להתאים לאיש אחד, לא תתאים לאישה שנייה. רפואה זו עשייה משותפת של מטופלים ומטפלים. לא של אינטרנט. הרפואה משתנה כל יום. ארכיון של בלוג לא. לכן, קחו בערבון מוגבל מאוד את כל מה שאני כותב כאן, במיוחד בגלל שמדובר בדעות אישיות ולא מדע מדוייק. אנא, התייעצו עם הרופא שלכם, שמעו את דעתה, התאימו רפואה לאדם.

 

כל האמור כאן אינו משמש יעוץ רפואי אלא דעה אישית של כותב הבלוג שיכולה להשתנות מחר לפי מאמרים חדשים. כל החלטה רפואית צריכה להיעשות יחד עם הרופא המטפל, לפי מצבו האישי של המטופל ובטח שלא על פי רשימה מהקצה הדרומי של האינטרנט.

הוספת תגובה

הדוא"ל שלך לעולם לא יפורסם או יינתן. שדות חובה מסומנים ב *

*

*